Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Datum a čas

Dnes je středa, 23. 5. 2018, 22:39:32

Svátek

Dnes je 23.5.2018

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Evropský den národních parků

Anketa

Od dubna 2018 se v Šebetově bude provádět pracovníky Katastrálního úřadu šetření hranic a pořizovat se nová digitální mapa intravilánu obce. Jak v současné "papírové" mapě odpovídá umístění Vašich nemovitostí s realitou?

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 5. 2018

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Zobrazit více ...

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 13
DNES: 548
TÝDEN: 1894
CELKEM: 698881

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Mobilní průvodce

     Mobilní turistický průvodce

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zpět

Číslo jednací: SEB 72/2018

OZNÁMENÍ o vyhlášení revize katastru nemovitostí

zde ke stažení

O Z N Á M E N Í
o vyhlášení revize katastru nemovitostí
Obec Šebetov podle ustanovení § 38 odst. 1 písm. a) zákona č. 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí (katastrální zákon),
o z n a m u j e
na základě sdělení Katastrálního úřadu pro Jihomoravský kraj, Katastrální pracoviště Boskovice (dále jen „katastrální úřad“) č.j. RO-1/2018-731, že v katastrálním území Šebetov obce Šebetov bude dne 25.4.2018 zahájena

revize katastru nemovitostí

a potrvá přibližně do 29.11.2019.


Vlastníci nemovitostí v tomto katastrálním území a jiní oprávnění se upozorňují na jejich povinnosti, vyplývající z ustanovení § 37 odst. 1 katastrálního zákona, zejména povinnost
a) zúčastnit se na výzvu katastrálního úřadu jednání nebo na toto jednání vyslat svého zástupce,
b) ohlásit katastrálnímu úřadu změny údajů katastru týkající se jejich nemovitostí, a to do 30 dnů ode dne jejich vzniku a předložit listinu, která změnu dokládá, nejedná-li se o listiny, které předkládají příslušné státní orgány přímo k zápisu do katastru nemovitostí,
c) na vyzvání předložit ve stanovené lhůtě příslušné listiny pro zápis do katastru.

Jednání se zaměstnanci katastrálního úřadu bude v době revize možné v budově katastrálního pracoviště Boskovice, kancelář č. 33, 3. patro, v pondělí a středu od 8:00 do 15.30 hod., nebo v jiný vhodný termín stanovený po předchozí telefonické dohodě na telefonním čísle 516428971.


Jednotliví vlastníci nemovitostí budou k revizi údajů katastru písemně zváni jen ve zvlášť odůvodněných případech. Vlastníci nemovitostí se upozorňují, aby při revizi splnili své výše uvedené povinnosti, pokud se tak již dříve nestalo.


Zaměstnanci katastrálního úřadu a jejich pomocní pracovníci (dále jen“oprávněné osoby“) jsou podle § 7 odst. 1 zákona č. 200/1994 Sb., o zeměměřictví a o změně a doplnění některých zákonů souvisejících s jeho zavedením (dále jen „zákon o zeměměřictví“), ve znění pozdějších předpisů, oprávněni po oznámení vstupovat a vjíždět v nezbytném rozsahu na nemovitosti; do staveb mohou vstoupit se souhlasem jejího vlastníka nebo oprávněného uživatele. Oprávnění ke vstupu
na nemovitost prokazují služebním průkazem. Vlastník nebo provozovatel zařízení, které může ohrozit život nebo zdraví, je povinen poučit oprávněné osoby před vstupem do tohoto zařízení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci.


Oprávněné osoby jsou povinny šetřit práva a majetek vlastníka a oprávněného uživatele nemovitosti a po ukončení zeměměřické činnosti uvést nemovitost do původního stavu; přitom jsou povinny dbát, aby co nejméně rušily hospodaření a užívání nemovitosti. Mohou také, po předchozím upozornění, v nezbytném rozsahu provádět na vlastní náklad nutné úpravy terénu, oklešťovat a odstraňovat porosty
překážející zeměměřickým činnostem včetně využívání značek bodových polí.


Podle § 8 odst. 4 zákona o zeměměřictví je vlastník nemovitosti nebo oprávněný uživatel povinen strpět umístění měřických značek na nemovitosti a zdržet se všeho, co by tyto značky mohlo poškodit, učinit nepouživatelnými nebo zničit. Kdo poškodí, zničí nebo neoprávněně přemístí měřickou značku, dopustí se porušení pořádku na úseku zeměměřictví a může za to být pokutován.

Vyvěšeno: 19. 2. 2018

Datum sejmutí: 30. 11. 2019

Zodpovídá: Naděžda Veselá

Zpět