Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Datum a čas

Dnes je středa, 23. 5. 2018, 22:39:52

Svátek

Dnes je 23.5.2018

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Evropský den národních parků

Anketa

Od dubna 2018 se v Šebetově bude provádět pracovníky Katastrálního úřadu šetření hranic a pořizovat se nová digitální mapa intravilánu obce. Jak v současné "papírové" mapě odpovídá umístění Vašich nemovitostí s realitou?

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 5. 2018

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Zobrazit více ...

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 14
DNES: 548
TÝDEN: 1894
CELKEM: 698881

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Mobilní průvodce

     Mobilní turistický průvodce

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zpět

Oznámení o obnově katastrálního operátu obce Šebetov

zde ke stažení

OZNÁMENÍ
o obnově katastrálního operátu novým mapováním

Obec Šebetov podle ustanovení § 38 odst. 1 zákona č. 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí (katastrální zákon),

v y h l a š u j e

na základě oznámení Katastrálního úřadu pro Jihomoravský kraj, Katastrální pracoviště Bosko vice (dále jen „katastrální úřad“), č.j. OO-1/2018-731, že v katastrálním území Šebetov obce Šebetov, pouze na části katastrálního území s platnou analogovou mapou (mimo prostor platné DKM po KPÚ), bude zahájena obnova katastrálního operátu novým mapováním (dále jen „obnova katastrálního operátu“).

Zahájení obnovy katastrálního operátu se předpokládá přibližně v období od 03.04.2018 do 31.12.2018. Přesný termín bude oznámen nejméně 30 dnů předem.

Vlastníci nemovitostí budou ke zjišťování průběhu hranic pozemků a vnějšího obvodu budov písemně zváni nejméně týden předem, přitom jsou povinni označit trvalým způsobem a na vlastní náklad nesporné hranice svých pozemků (§ 37 odst. 1 písm. b) katastrálního zákona). Způsob označení hranic pozemků musí být v souladu s ustanovením § 91 vyhlášky č. 357/2013 Sb., o katastru nemovitostí (katastrální vyhláška). Pokud vlastník hranice svých pozemků neoznačí, může katastrální úřad rozhodnout, že hranice označí na náklad vlastníka (§ 37 odst. 2 katastrálního zákona) a vlastníku uloží pokutu za porušení pořádku na úseku katastru. Neoznačují se hranice pozemků, které jsou sloučeny do větších půdních celků (§ 62 odst. 1 katastrálního zákona). Vlastníci takových pozemků se vyzývají, aby v zájmu správného doplnění hranic do katastru nemovitostí předem vyhledali zachované úseky hranic pozemků, popř. zachované hraniční znaky, a při zjišťování průběhu hranic na ně upozornili komisi.

Zaměstnanci katastrálního úřadu a jejich pomocní pracovníci (dále jen „oprávněné osoby“) jsou podle § 7 odst. 1 zákona č. 200/1994 Sb., o zeměměřictví a o změně a doplnění některých zákonů souvisejících s jeho zavedením (dále jen „zákon o zeměměřictví“), ve znění pozdějších předpisů, oprávněni po oznámení vstupovat a vjíždět v nezbytném rozsahu na nemovitosti; do staveb mohou vstoupit se souhlasem jejího vlastníka nebo oprávněného uživatele. Oprávnění ke vstupu na nemovitost prokazují služebním průkazem. Vlastník nebo provozovatel zařízení, které může ohrozit život nebo zdraví, je povinen poučit oprávněné osoby před vstupem do tohoto zařízení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci.

Podle § 8 odst. 4 zákona o zeměměřictví je vlastník nemovitosti nebo oprávněný uživatel povinen strpět umístění měřických značek na nemovitosti včetně využívání značek bodových polí a zdržet se všeho, co by tyto značky mohlo poškodit, učinit nepouživatelnými nebo zničit. Kdo poškodí, zničí nebo neoprávněně přemístí měřickou značku, dopustí se podle § 17a zákona o zeměměřictví porušení pořádku na úseku zeměměřictví a může být za to pokutován.

Vyvěšeno: 10. 2. 2018

Datum sejmutí: 30. 11. 2019

Zodpovídá: Správce Webu

Zpět